Parasole przeciwsłoneczne na mały balkon — jakie będą najlepsze?

parasol na balkon

Wiosna, lato i wczesna jesień to pory, których aura zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. O ile mieszkańcy domów nie mają z tym najmniejszego problemu i mogą bez problemu odpoczywać w przydomowym ogrodzie, to już w przypadku mieszkańców bloków z niewielkim balkonem sprawa się nieco komplikuje. Mały metraż do dyspozycji nie oznacza jednak, że trzeba rezygnować z prób urządzenia sobie komfortowego miejsca wypoczynku.W letnie dni promieniowanie słoneczne jest niezwykle silne, dlatego konieczne staje się stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie: czym kierować się przy zakupie parasoli przeciwsłonecznych na mały balkon .

Mały balkon — wielka przyjemność z odpoczynku!

Mocno wyeksponowany na promienie słoneczne balkon może skutecznie zniechęcić do spędzania na nim wolnego czasu. Silne nasłonecznienie jest nie tylko nieprzyjemne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla osób w każdym wieku. Zakup odpowiedniego parasola sprawi, że możliwy stanie się swobodny wypoczynek niezależnie od pory dnia. Czas spędzony na relaksie z książką lub słuchawkami na uszach doceni nawet największy domator. Na naszym blogu poruszaliśmy już kwestię kryteriów, jakie warto wziąć pod uwagę, kupując parasol balkonowy. Jeśli interesuje Cię ten temat, sprawdź ten wpis.

Parasole przeciwsłoneczne na balkon — najlepszy wybór dla małego metrażu

Wielu producentów proponuje obecnie parasole, dostępne w wielu wymiarach. Oczywistym rozwiązaniem jest więc wybór takiego, który nie zajmie całej powierzchni balkonu i umożliwi ustawienie na nim innych elementów. Dla mieszkańców bloków z małymi balkonami bardzo dobrym rozwiązaniem są tzw. półparasole. Montuje się je na balustradzie lub stojaku przytwierdzonym do ściany. Ta opcja świetnie sprawdzi się dla jednej, lub dwóch osób. Pod pół parasolem ustawić można stolik i dwa krzesła. Taka forma osłony przeciwsłonecznej pozwoli na znacznie ograniczenie wykorzystanego na balkonie miejsca.
Kolejną opcją są parasole przeciwsłoneczne na balkon z regulowanym kątem nachylenia czaszy. W zależności od dostępnego do dyspozycji miejsca można zdecydować się na model stojący lub montowany do barierki. Dzięki ruchomej czaszy możliwe będzie dowolne sterowanie parasolem w zależności od położenia słońca. Pozwoli to zarówno na wypicie porannej kawy w zacienionym miejscu, jak i na zjedzenie popołudniowego deseru bez ryzyka poparzeń słonecznych. Parasol łamany nie będzie również wymagał demontażu i przestawiania go co chwilę w inne miejsce.

Jeśli masz do dyspozycji nieco większą powierzchnię, warto zainteresować się tematem parasoli ogrodowych, które świetnie sprawdzą się na większych tarasach. Ich temat poruszyliśmy w tym wpisie.

by Marta Jopek