Parasole przeciwsłoneczne na balkon

bf_ulotka_1f_2015_print_Page_1_Image_0003

Współczesne budownictwo – zwłaszcza to mające charakter masowy – coraz częściej wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i zapewnia im zdecydowanie więcej prywatności niż kiedyś. Pozbawione kameralnego charakteru długie rzędy identycznych balkonów powoli odchodzą w zapomnienie, w ich miejsce pojawiają się natomiast zróżnicowane pod względem projektu tarasy, które stwarzają idealną do wypoczynku w zamkniętym rodzinnym gronie przestrzeń. Żeby jednak uprzyjemnić sobie czas spędzany na swoim balkonie, trzeba go w odpowiedni sposób urządzić. Parę doniczek z ulubionymi kwiatami może nie wystarczyć, za to w aranżacji tarasu doskonale sprawdzą się parasole przeciwsłoneczne na balkon. Zapewniają one więcej prywatności mieszkańcom, a także doskonale chronią przed opadami deszczu oraz promieniami słonecznymi. To zatem idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi spędzać czas na balkonie. Jakimi jednak kryteriami kierować się, dokonując wyboru dostosowanego do własnych potrzeb parasola?

Wybór właściwego parasola przeciwsłonecznego

Owszem, parasol pełni niekiedy funkcję estetyczną, jednak jego podstawowym przeznaczeniem jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, dlatego należy przede wszystkim patrzeć na względy praktyczne. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich została wykonana kopuła parasola. Każda osłona powinna być uszyta z wodoodpornego materiału, który dodatkowo nie przepuszcza promieniowania UV. Warto również zwrócić uwagę na jakość stelaża – tutaj najlepiej sprawdzają się odporne na uszkodzenia mechaniczne stalowe rury pokryte warstwą farby proszkowej, która zapobiega występowaniu korozji. Istotną rolę odgrywają również podstawy, które zapewniają parasolom stabilność. Jeśli chodzi natomiast o sam wygląd tego akcesorium, producenci oferują zazwyczaj szeroki wachlarz gotowych do wyboru wzorów, a także parasole z nadrukiem projektowanym na indywidualne zamówienie klienta. Warto jednak w tym wypadku dobrze przemyśleć sprawę, ponieważ każdy parasol stanowi sprzęt, który ma za zadanie służyć nam przez długie lata, dlatego czasem dobrze jest postawić na uniwersalny, jednolity kolor.

Parasole z nadrukiem, parasole ogrodowe – szerokie zastosowanie

Parasole przeciwsłoneczne mają dosyć uniwersalne zastosowanie – można je umieścić zarówno na balkonie, jak i w ogrodzie. Bez względu jednak na miejsce ich przeznaczenia doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Zarówno parasole ogrodowe, jak i balkonowe są w stanie zapewnić w upalne dni wystarczającą ilość cienia całej rodzinie. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni model, by móc cieszyć się doskonałą ochroną przed słońcem oraz deszczem przez cały letni sezon. Jeśli natomiast zależy nam dodatkowo na wygodzie, warto zaopatrzyć się w parasole łamane, które umożliwiają regulację kąta nachylenia czaszy. Przydatnym gadżetem, o który warto uzupełnić swój zestaw ogrodowy, jest również moskitiera. Doskonale sprawdza się ona w przypadku dużych parasoli, pod którymi mieszczą się kilkuosobowe stoły. W ten sposób zyskujemy zabezpieczenie przed natrętnymi – zwłaszcza w okresie letnim – owadami.

by Marta Jopek